MCI Management inwestuje w Travelplanet.pl

Jest to już siódma inwestycja funduszu. Inwestorzy pragną, aby przejmowany serwis stał się liderem na polskim rynku usług turystycznych online.

MCI Management kupił 91% akcji portalu turystycznego Travelplanet.pl. Wartość umowy szacowana jest na 1,5 mln zł.

Jak twierdzą przedstawiciele firmy, Travelplanet.pl ma ambicję stać się największym w Polsce wirtualnym biurem podróży. Serwis będzie oferował szybką rezerwację ofert dotyczących różnych form wypoczynku. Ponadto zapewni kompleksową informację turystyczną o wszystkich regionach świata. Jego atutem ma być to, że klientom zaproponuje jedynie ofertę największych i uznanych biur podróży. MCI twierdzi, że także oferta cenowa będzie najatrakcyjniejsza na rynku. Ceny mają być niższe niż u agentów turystycznych czy w firmowych sieciach sprzedaży.

"Zdecydowaliśmy się zainwestować w Travelplanet.pl ze względu na dynamikę wzrostu rynku usług turystycznych w Polsce, sprawdzony model biznesowy i kompetencje zarządu, który ten model ma realizować. Sprzedaż usług turystycznych w Internecie doskonale funkcjonuje w Europie i na świecie. W Polsce Travelplanet.pl nie ma praktycznie konkurencji" - stwierdził Tomasz Czechowicz, prezes MCI Management.

MCI Management ma zapewnić nowo przejętej spółce niezbędne środki na rozwój. Fundusz liczy jednak, że pierwsze przychody, uzyskiwane z prowizji od zawieranych transakcji, pojawią się już w momencie uruchomienia serwisu. Docelowo Travelplanet.pl ma być wprowadzony na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.

Serwis będzie już siódmą spółką, w którą zainwestował ten fundusz venture capital. Poprzednie inwestycje dotyczyły: CCS SA, Poland.com SA, Bankier.pl SA, 4Pi Analyst SA, Process4E SA oraz Polskiego Portalu Ubezpieczeniowego SA. MCI ma także udziały w JTT Computer SA.

***

MCI Management wchodzi na warszawską giełdę

Nowa inwestycja MCI

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200