MC wspiera inicjatywę, dzięki której nauczyciele mogą korzystać z szybkiego, światłowodowego internetu

MC (Ministerstwo Cyfryzacji) od momentu wybuchu pandemii koronawirusa stara się inicjować projekty wspierające szkoły, które chcą przestawić się na zdalną edukację. Dlatego ministerstwo uruchomiło np. portal „zdalnelekcje” i przeznaczyło prawie 200 mln złotych na dofinansowanie zakupu sprzętu, przede wszystkim notebooków. Ostatnio powstał wspierany przez MC nowy projekt, który pozwoli nauczycielom korzystać z szybkiego internetu.

Projekt jest realizowany we współpracy z firmą INEA (dostawca internetu światłowodowego, telewizji, telefonii oraz usług profesjonalnych dla biznesu), która przygotowała specjalną ofertę dla dwóch tysięcy nauczycieli, dzięki której będą mogli korzystać przez pół roku z szybkiego internetu, płacąc za taką usługę symboliczną złotówkę miesięcznie.

Oferta obowiązuje do 30 czerwca, co oznacza iż do tego dnia można się na nią zdecydować. Obowiązuje przez pół roku od podpisania umowy o dotyczy osób, które mieszkają w zasięgu otwartej sieci światłowodowej udostępnianej pod marką Fiberhost, budowanej w ramach m.in. Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

Zobacz również:

  • 7 praktyk devops poprawiających wydajność aplikacji

Jest jeszcze jeden warunek. Z oferty mogą skorzystać tylko osoby, które wcześniej nie były klientami firmy INEA. Umowa zawierana jest na 24 miesiące z możliwością jej wypowiedzenia - bez konsekwencji - w okresie do sześciu miesięcy. W tym czasie szybki internet (1Gb/s) będzie udostępniany zainteresowanym nauczycielom za 1 zł miesięcznie.

Komentując tę inicjatywę Marek Zagórski (minister cyfryzacji) mówi, „To budujące jak wiele firm postanowiło dołączyć do naszej inicjatywy, połączyć wysiłki i pomysły, by wspólnie wyjść naprzeciw potrzebom nauczycieli. Jesteśmy za to wdzięczni. Jednocześnie tych których jeszcze nie ma z nami, zachęcamy do zaangażowania się”.

Z kolei Prezes Prezes INEA S.A (Michał Bartkowiak) mówi, „Od wielu lat jesteśmy dostawcą internetu światłowodowego do szkół. Z naszych usług korzysta dziś ponad 1200 placówek edukacyjnych w Wielkopolsce. Do końca tego roku planujemy powiększyć tę liczbę do 2500 szkół w całej Polsce. Nowym wyzwaniem w czasie, gdy zarówno dzieci jak i nauczyciele mają ograniczony dostęp do szkół, jest dostęp do internetu w domu. Szybkie i stabilne łącze symetryczne to dzisiaj podstawa zdalnej nauki oraz komunikacji”.

Źródło: Ministerstwo Cyfryzacji

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200