MC wsparło inicjatywę #zostanwdomu i naucz się programować

Takie inicjatywy w dobie pandemii koronawirusa COVID-19, która zmusiła wszystkich – w tym młodzież i dzieci – do siedzenia w domu, są ze wszech miar godne pochwały. MC (Ministerstwo Cyfryzacji) oraz UPC Polska i NASK (Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa ) zachęcają wspólnie do wsparcia projektu mającego na celu nauczyć zdalnie młodzież programować.

Chodzi o bezpłatne zdalne warsztaty programowania dla dzieci w wieku 8-13 lat, czyli specjalną edycję edycją programu UPC Future Makers. Projekt ma zainspirować najmłodszych do korzystania z nowych technologii IT.

Komentując fakt objęcia patronatem tej inicjatywy Marek Zagórski (minister cyfryzacji) powiedział: „ Zależy nam, aby możliwie największa grupa dzieci miała szansę poznać tę kompetencję przyszłości. Obecnie zachęcamy do nauki w domu. Dlatego wspieramy inicjatywy wpisujące się w ten cel”.

Zobacz również:

Zapoczątkowany w 2016 roku program Future Makers jest częścią międzynarodowej inicjatywy organizowanej przez Liberty Global, spółkę matkę UPC. Inicjatywa jest częścią programu UPC dzialamyztroska.

Warto przypomnieć, że w 2018 roku w 16 miastach w Polsce MC otworzyło Kluby Młodego Programisty. Od momentu utworzenia klubów, zajęcia te cieszą się niemalejącą popularnością. Tylko w ubiegłym - 2019 roku - wzięło w nich udział ponad 21 tysięcy uczestników i przez 12 miesięcy ubiegłego roku Ministerstwo zorganizowało dla nich 1622 warsztaty.

Wraz z akcją zostańwdomu, Ministerstwo Cyfryzacji zainaugurowało kampanię #20minutzprogramowaniem. To propozycje zabaw programowania offline.

UPC także zachęca dzieci do zapisania się na warsztaty kodowania w czasie wolnym od szkoły. Zajęcia będą się odbywały w małych, dedykowanych ośmioosobowych grupach internetowych. Każdy uczeń będzie mógł liczyć na profesjonalne wsparcie doświadczonego trenera na każdym etapie zajęć.

„Kodowanie jest językiem przyszłości i każdy, nawet dziecko, może wykorzystać supermoce kodowania, aby zmieniać świat na lepsze, mimo że jest w domu. Oferując nauczycielom bezpłatny internet szerokopasmowy, odblokowując wszystkie kanały dla dzieci w naszej ofercie telewizyjnej, a obecnie oferując warsztaty online z programowania, troszczymy się o najmłodsze pokolenie i rozwój jego umiejętności cyfrowych”, mówi Robert Redeleanu, CEO UPC Polska.

Warsztaty zostaną uzupełnione o cyklicznie organizowane webinary internetowe. Na zajęcia można się zapisać, korzystając z tego formularza.

Źródło: Ministerstwo Cyfryzacji


TOP 200