MAXymalnie poprawiony

W Polsce pojawiła się nowa, dziesiąta wersja systemu klasy ERP MAX - angielskiego ICL.

W Polsce pojawiła się nowa, dziesiąta wersja systemu klasy ERP MAX - angielskiego ICL.

Dziesiątą wersję swojego systemu ICL zdecydował się sprzedawać z inną bazą danych niż Informix. Na początku I kwartału tego roku firma udostępni interfejsy do bazy danych Oracle 7 (docelowo 8). Natomiast jesienią br. pojawi się system pracujący pod kontrolą Windows NT i korzystający z bazy danych Microsoft SQL 7.0. Interfejsy do innych baz danych mają odróżniać tę wersję systemu od poprzednich.

"Do tej pory sprzedawaliśmy w Polsce wersję 8.5. Zdecydowaliśmy się pominąć dziewiątkę i zlokalizować ostatnią, dostępną obecnie wersję, oznaczoną numerem 10. System w tej wersji jest już w pełni zlokalizowany. Pierwsze jego wdrożenie odbywa się w warszawskim Elwarze" - mówi Tomasz Gut, kierujący zespołem, który jest odpowiedzialny za wdrożenia i lokalizację systemu MAX w ICL Poland.

Jedną z nowości w MAX 10 jest tzw. batch driver - narzędzie umożliwiające skonfigurowanie systemu EDI (Electronic Data Interchange) i przystosowanie go do odbierania i wysyłania dowolnego formatu komunikatów. "Inną zmianą dokonaną w tej wersji jest zastosowanie twardej alokacji, pozwalającej zalokować pozycję materiałową wcześniej niż umożliwiała to specyfikacja ERP" - stwierdza Tomasz Gut.

Być może w tym roku, w celu zwiększenia sprzedaży systemu MAX, ICL Poland zdecyduje się zmienić sposób jego dystrybucji. Do tej pory warszawski oddział firmy sprzedawał go bezpośrednio klientom. Obecnie prowadzone są rozmowy z kilkoma lokalnymi partnerami, m.in. w Wielkopolsce, z którymi będą podpisane umowy o współpracy.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200