M-commerce popularniejszy

Według ocen analityków z The Yankee Group wartość europejskiego rynku usług bezprzewodowych w ciągu pięciu najbliższych lat wyniesie 50 mld USD.

Firma analityczna The Yankee Group prognozuje, iż wartość rynku, na którym usługi świadczone są z wykorzystaniem urządzeń bezprzewodowych (tzw. m-commerce) wzrośnie do poziomu 50 mld USD w 2006 roku. 75% przychodów na rynku m-commerce pochodzić będzie wówczas z usług dostarczania zawartości. W 2006 roku większość pieniędzy z m-commerce zarabiać będą firmy tworzące serwisy, informacje, wiadomości na potrzeby urządzeń zapewniających bezprzewodowy dostęp do Internetu.

Analitycy z The Yankee Group szacują, że będą dwa główne zastosowania m-commerce - zdalne płatności (na odległość) i lokalne (w miejscu sprzedaży). Spodziewają się również tego, że europejscy operatorzy komórkowi osiągną sukces w m-commerce tylko wtedy, jeśli będą współpracować z innymi firmami przy tworzeniu treści i niezbędnych aplikacji.

Zobacz również:

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200