Lycos uruchomił 1GB skrzynki, Google testuje 1000GB konta

Wczoraj firma Lycos poinformowała o uruchomieniu skrzynek pocztowych o pojemności 1GB. Konta są jednak płatne i jak na razie dostępne jedynie dla brytyjskich użytkowników. Co ciekawe, Google rozpoczął testowanie kont 1000 razy większych od oferty Lycosa! Internauci są zaskoczeni.

Informację podał serwis ZDnet. Przypomnijmy, że firmą, która jako pierwsza poinformowała o zamiarach udostępniania 1GB kont pocztowych, było Google. Nowa usługa – Gmail – ma być bezpłatna i dostępna dla internautów z całego świata. Dostawca kont pocztowych zastrzega sobie jednak możliwość dołączania reklam do treści przesyłanych listów. Zasady świadczenia usługi przez Google wzbudziły sporo kontrowersji (pisaliśmy o tym szerzej:http://www.internetstandard.pl/news/65579.html ). Gmail jest jednak jeszcze w fazie testów.

Tymczasem Lycos już uruchomił 1 GB konta pocztowe. Jak na razie dostępne są jedynie w Wielkiej Brytanii, ale firma zapowiada, że usługa pojawi się również w innych krajach. Konta oferowane przez firmę Lycos są jednak płatne. Za miesięczne korzystanie ze skrzynki trzeba zapłacić 3,40 funta brytyjskiego (ok. 24 zł).

Zobacz również:

  • Google zwiększa bezpieczeństwo poczty w usłudze Workspace
  • ChromeOS otrzyma lepszą integrację z pakietem Microsoft 365

Wczoraj użytkownicy, którzy testują usługę Gmail, zauważyli, że ich konta pocztowe zostały powiększone 1000 razy. Jak podał serwis ZDnet, internauci są zaskoczeni tą zmianą. Nie są jeszcze pewni, w jaki sposób zagospodarują tak wielką skrzynkę. Wstępnie deklarują, że będą tam przechowywać zdjęcia, a nawet programy. Firma Google nie poinformowała, dlaczego konta pocztowe zostały powiększone do 1000GB i czy w przyszłości będą pobierane opłaty za korzystanie ze skrzynek.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200