Lycos.com na sprzedaż?

Terra Lycos zamierza wystawić na sprzedaż internetowy portal Lycos.com i skupić się przede wszystkim na wspieraniu rozwiązań dla hiszpańsko-języcznych użytkowników – podał Cnet, powołując się na dokument z banku inwestycyjnego Lehman Brothers, instytucji, która obsługuje finanse firmy Terra Lycos.

Właściciel portalu zamierza sprzedać internetowe przedsięwzięcie w wyniku transakcji gotówkowej. Firma nie podała jeszcze dokładnej ceny. Nieoficjalnie mówi się jednak o kwocie 200 mln USD.

W ubiegłym roku portal zanotował straty rzędu 24 mln USD. W tym roku firma spodziewa się osiągnąć zysk. W lutym Lycos zwolnił 20% pracowników w USA, wskazując, że zamierza skupić się przede wszystkim na biznesie związanym z serwisami randkowymi i towarzyskimi. W ubiegłym roku firmę pożegnało 147 osób (22% pracowników).

W dokumencie bankowym przygotowanym przez Lehman Brothers mówi się, że zakup Lycosa może przynieść nabywcy znaczące zyski związane z przychodami za dostęp do płatnych treści. Zwiększone przychody mają być również pochodną wzrostu zainteresowania reklamą internetową.

Jak wskazuje Lehman Brothers, Lycos posiada obecnie ok. 170 tys. abonentów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200