Luxoft - nowe otwarcie

Luxoft, oferujący globalnie usługi IT, otworzył właśnie nowe biuro w Warszawie. Ta notowana na nowojorskiej giełdzie spółka jest obecna w Polsce od 7 lat. Co prawda jej usługi kierowane są do klientów spoza Polski, jednak coraz uważniej spółka przygląda się polskiemu sektorowi publicznemu.

fot: Luxoft

Firma rozpoczynała od kilkuosobowego zespołu zlokalizowanego w Krakowie. Obecnie jej centra działają w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu i Trójmieście. W sumie w ciągu 7 lat Luxoft stworzył w Polsce ponad 2100 miejsc pracy dla specjalistów IT. Warszawskie centrum Luxoft realizuje zadania dla wielu dużych globalnych organizacji, w tym dla czołowych banków inwestycyjnych na świecie. W Polsce jest w ścisłej czołówce pod względem liczby projektów i skali działań we wdrożeniach i rozwoju platformy Murex – światowego lidera rozwiązań tradingowych, inwestycyjnych, skarbowych i zarządzania ryzykiem.

Zmiana lokalizacji i powiększenie biura wiąże się z dużym przyrostem zatrudnienia. „Oddział rośnie w Warszawie w błyskawicznym tempie. Odnotowaliśmy prawie pięciokrotny wzrost zatrudnienia specjalistów Murex w ciągu kilkunastu miesięcy. W sumie centrum obsługuje już 15 międzynarodowych klientów. To pokazuje jak wielkie jest zapotrzebowanie na zaawansowane usługi IT, zwłaszcza dla sektora finansowego, w naszej części Europy” – wyjaśnia Szymon Rudnicki, dyrektor operacyjny warszawskiego centrum Luxoft.

Zobacz również:

  • 20 lipca rusza oparta na blockchainie platforma inwestycji w nieruchomości
  • Technologia nie zastąpi wychowania, ale może je wesprzeć

Luxoft obecnie mocno dywersyfikuje swój biznes. Poza finansami, wchodzi w sektory komunikacji, rozrywki, zarządzania budynkami biurowymi, biotechnologii i ochrony zdrowia. Niebawem rozpocznie też projekty dla branży motoryzacyjnej.

Polski oddział Luxoft rozpoczyna też realizację pierwszych projektów, które wykorzystują technologię w obszarach FinTech, Blockchain, IoT czy AI. Co prawda projekty realizowane w Polsce przeznaczone są dla klientów spoza naszego kraju, ale z informacji uzyskanych przez Computerworld wynika, że firma uważnie przypatruje się polskiej administracji publicznej, szczególnie pod kątem możliwych implementacji rozwiązań Blockchain.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200