Lustrzane odbicie dysku

Firma PowerQuest, dostawca rozwiązań w zakresie zarządzania pamięcią masową, wprowadziła na rynek Drive Image 2002, najnowszą wersję oprogramowania do kopiowania dysku twardego.

Firma PowerQuest, dostawca rozwiązań w zakresie zarządzania pamięcią masową, wprowadziła na rynek Drive Image 2002, najnowszą wersję oprogramowania do kopiowania dysku twardego.

W nowej wersji Drive Image ma być bardziej intuicyjny w obsłudze bazującej na interfejsie Windows. Użytkownicy mogą teraz bez przełączania komputera w tryb DOS kopiować lub odzyskiwać partycje inne niż systemowa. Producent twierdzi, że w prosty sposób każdy z użytkowników komputera może wykonać kopie zapasową dysku – także na płytach CD-ROM i CD-RW, oraz w dowolnym momencie przywrócić wcześniej zapisany stan komputera. Z pomocą kreatorów użytkownik może też wydzielić część dysku przeznaczoną na kopie zapasowe i zmieniać wielkość partycji bez potrzeby korzystania z innego oprogramowania. Nowy Drive Image 2002 pozwala na zapisanie i odczytywanie kopii z dysku sieciowego, co powinno ułatwić wykonywanie kopii zapasowych dysków notebooków.

Drive Image 2002 zawiera również nowy eksplorator plików, który daje dostęp do plików w systemach FAT, FAT32, czy NTFS, także tych w ukrytych partycjach. Kopie mogą być przenoszone i usuwane, niezależnie od rodzaju partycji, na której je umieszczono.

Podobnie, jak poprzednia wersja, Drive Image 2002 umożliwia zaplanowanie regularnych backupów, eliminując tym samym potrzebę ręcznego inicjowania procesu klonowania. Program przechowuje preferencje użytkownika systemu, tak więc użytkownik nie musi na nowo konfigurować systemu po awarii komputera. Drive Image duplikuje cały twardy dysk, łącznie z danymi, apliakcjami i systemami. Kopie można zapisywać na dyskietkach ZIP i Jaz. Działa także z nagrywarkami płyt CD-R/W podłączonymi przez IDE, SCSI i karty PCMCIA, obsługuje systemy plików FAT, FAT32, NTFS i Linux Ext2/Swap.