Lumena: kolejny etap restrukturyzacji

Z początkiem 2007 r. Lumena rozpocznie działalność jako spółka akcyjna.

Z początkiem 2007 r. Lumena rozpocznie działalność jako spółka akcyjna.

To element programu restrukturyzacji realizowanego od początku br. we współpracy z firmą doradczą EVIP Corporate Management Consultants. Lumena zamierza teraz uporządkować strukturę, poszerzyć ofertę, postawić na usługi i poszukać klientów na Zachodzie.

Nowa struktura organizacyjna Lumeny ma być znana do końca listopada br. Spółka zapowiada, że powiększony zostanie pion centrów kompetencyjnych i usług. Przebudowie ulegną piony finansowe, administracyjne i wsparcia sprzedaży. Firma zamierza skoncentrować się na usługowym profilu działalności, zmniejszając tym samym udział sprzedaży sprzętu w ogólnych przychodach oraz poszerzyć ofertę o rozwiązania Oracle, a także produkty Cisco. Dotychczas największymi jej partnerami byli HP, Microsoft i SAP. Z kolei planowane zmiany dotyczące struktury regionalnej, obejmują przekształcenie białostockiego oddziału Lumeny, obsługującego klientów z sektorów energetycznego i telekomunikacyjnego, w spółkę zależną i dalszy rozwój płockiej spółki Lumena-Park, która świadczy usługi serwisowe głównie na potrzeby spółek PKN Orlen.

Spore zmiany spółka szykuje także jeśli chodzi o kierunki ekspansji. Lumena chce ograniczyć działalność na rynkach wschodnich i skupić uwagę na Europie Zachodniej. "We współpracy z Ernst & Young właśnie tam poszukujemy potencjalnych partnerów biznesowych" - mówi Artur Smółko, wiceprezes zarządu Lumeny.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200