Lucent zmniejsza koszty

Koncern sprzeda dział produkcji światłowodów lub stworzy na jego bazie nową spółkę joint venture.

Lucent Technologies poważnie rozważa możliwość sprzedaży działu zajmującego się technologiami światłowodowymi. Przedstawiciele firmy utrzymują, że posunięcie to byłoby kolejnym krokiem w kierunku koncentracji działań nad rozwojem oprogramowania systemowego i usług na potrzeby branży telekomunikacyjnej.

Rzeczniczka przedsiębiorstwa poinformowała, że oprócz sprzedaży, brana jest pod uwagę możliwość stworzenia, na podstawie tego działu, przedsięwzięcia joint venture z inną firmą. Nowa spółka w dalszym ciągu zajmowałaby się rozwojem technologii światłowodowych i pokrewnych dla przemysłu telekomunikacyjnego. Jak informuje Lucent, w ciągu kilku miesięcy zarząd podejmie decyzję, która z opcji jest korzystniejsza dla firmy i jej udziałowców.

Zobacz również:

  • Windows 11 - czy warto już zaktualizować firmowe komputery?
  • Microsoft Office 365 - lista wersji, najważniejsze zmiany dla biznesu

W należących do Lucenta zakładach produkcji światłowodów zatrudnionych jest 6300 osób. W roku 2000 dział ten osiągnął przychody rzędu 2 mld USD. Według analityków, sprzedaż zakładów mogłaby zasilić kasę, przechodzącego problemy koncernu, kwotą 4-8 mld USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200