Lucent wyodrębnia niezależną firmę obsługującą rynek sieci korporacyjnych

Nowa firma będzie miała własny zarząd, markę oraz działy badań i rozwoju, działające niezależnie od Lucenta.

Lucent Technologies zapowiedział wyodrębnienie działów specjalizujących się w centralach PBX, okablowaniu strukturalnym Systimax oraz rozwiązaniach bazujących na sieciach LAN. W ten sposób ma powstać samodzielna i niezależna firma, której działalność będzie skierowana na rynek sieci korporacyjnych. Akcje nowo powstałej firmy mają być dystrybuowane wśród akcjonariuszy Lucenta. Operacja, zaakceptowana już przez radę nadzorczą firmy, powinna zakończyć się do końca września tego roku.

Początkowy kapitał nowej spółki wyniesie 8 mld USD. Będzie ona zatrudniała 34 tys. pracowników na całym świecie oraz obsługiwała ponad 90% przedsiębiorstw znajdujących się na liście Fortune 500.

Nowa firma, której nazwa zostanie ustalona w późniejszym terminie, będzie mogła w większym stopniu skupić swoje działania na obszarach, takich jak sieci optyczne, infrastruktura internetowa, sieci bezprzewodowe, technologie półprzewodnikowe, aplikacje do obsługi serwisów WWW, projektowanie i usługi konsultingowe - twierdzą przedstawiciele Lucenta.

Spółka będzie miała własny zarząd, markę oraz działy badań i rozwoju, działające niezależnie od Lucenta. Jej prezesem i dyrektorem wykonawczym zostanie Donald Peterson, dotychczasowy wiceprezes i dyrektor finansowy Lucenta, natomiast stanowisko przewodniczącego rady nadzorczej obejmie Henry Schacht, obecny członek rady nadzorczej firmy.

Poinformowano również, że firma wydzielona ze struktury Lucenta będzie mogła zawierać z nim umowy licencyjne oraz porozumienia dotyczące korzystania z jego patentów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200