Lucent stawia na optykę oraz IP/MPLS

Lucent Technologies zapowiedziała dostawy platform optycznych i przełączników, integrujących dotychczasowe środowisko telekomunikacyjne z aplikacjami nowej generacji NGN.

Koncern ma zamiar kontynuować w przyszłym roku produkcję modułowych przełączników CBX 500 ATM wykonanych w technologii IP/MPLS, które umożliwią przechodzenie z sieci rdzeniowych ATM do rozwiązań opartych na szkielecie IP/MPLS.

Moduły IP/MPLS przeznaczone w zamierzeniach firmy do instalowania w przełącznikach rodziny CBX 500 ATM będą tak skonstruowane, że pozwolą również dotychczasowym użytkownikom sieci ATM na sukcesywną w czasie migrację do pakietowej infrastruktury IP/MPLS za pośrednictwem ruterów. Dla nowych użytkowników firmy Lucent i Juniper podjęły się opracowania ruterów akceptujących te funkcje, a według zapowiedzi nowe moduły przełącznikowe CBX IP/MPLS znajdą się w sprzedaży na początku przyszłego roku.

Zobacz również:

Wśród nowych produktów Lucenta znajdą się też pasywne optyczne platformy ethernetowe PON, potrzebne do rozbudowy szerokopasmowego dostępu optycznego FTTP (Fiber-to-the-Premises). Według firmowych przewidywań, taki dostęp abonencki dla przedsiębiorstw i aplikacji indywidualnych będzie rozwijany przez najbliższe 10-20 lat – korzystając w miarę upływu czasu z różnych technologii optycznych.

Lucent Technologies zamierza także na początku roku rozwinąć na dużą skalę produkcję koncentratorów IP DSLAM, których pierwsze instalacje firma zaanonsowała w Azji. Będą one wyposażane w moduły ADSL 2+ oraz interfejs gigabitowego Ethernetu, potrzebne do wdrażania szerokopasmowych aplikacji VDSL.


TOP 200