Lucent rozbuduje Neostradę

Telekomunikacja Polska wybrała Lucent Technologies Poland na głównego dostawcę sprzętu do budowy systemu dostępu szerokopasmowego ADSL. TP SA nie przedstawiła na razie harmonogramu prac ani wielkości planowanych inwestycji w rozwój ADSL.

Telekomunikacja Polska wybrała Lucent Technologies Poland na głównego dostawcę sprzętu do budowy systemu dostępu szerokopasmowego ADSL. W ub. tygodniu France Telekom zecydowała o wyborze Lucent Technologies i Alcatela jako dostawców sprzętu do rozbudowy sieci ADSL dla spółek zależnych grupy. Dziś Telekomunikacja Polska poinformowała o wyborze Lucent Technologies Poland na głównego dostawcę sprzętu dla rozwijanych usług ADSL. Operator nie podał na razie harmonogramu ani wielkości planowanych inwestycji w rozwój ADSL.

W Polsce usługa ADSL - Neostrada - oferowana przez TP SA w najtańszej z czterech dostępnych wersji (przepustowość 256 kb/s) kosztuje ok. 260 zł. Po okresie pilotażowego udostępniania usługi w Warszawie, TP SA zapowiadała rozpoczęcie oferowania usługi w kilkunastu innych miastach Polski.

Zobacz również:

  • WhatsApp zaczyna szyfrować kopie zapasowe danych w trybie E2EE
  • Czy Facebook zmieni swoją nazwę?
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200