Lucent restrukturyzuje

Lucent Technologies przeprowadził w ciągu ostatnich dziesięciu miesięcy restrukturyzację całego koncernu, która objęła również oddział firmy w Polsce.

Od początku roku pracę w firmie straciło ok. 120 osób. Obecnie Lucent Technologies Poland (LTP) Sp. z o.o. liczy 1200 pracowników, z czego ok. dwustu inżynierów pracuje w fabryce produkującej systemy komutacyjne i dostępowe w Bydgoszczy.

Prezes LTP, Stanisław Szuder powiedział, że na obecnym etapie restrukturyzacji nie może wykluczyć sprzedaży bydgoskiej fabryki.

W skali światowej koncern zredukował od początku tego roku zatrudnienie o połowę - ze 120 tys. do 60 tys. osób. Pierwszego października koncern Lucenta wprowadził również nową regionalizację oddziałów spółki. W regionie EMEA (Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki) wybranych zostało osiem państw kluczowych wspierających sprzedaż produktów i usług koncernu: Niemcy, Hiszpania, Wielka Brytania, Francja, Włochy, Holandia, Arabia Saudyjska i Polska. Te kraje odpowiadają za działalność LT w innych państwach tego obszaru. Polska wspiera kraje Europy Środkowo-Wschodniej: Rosję, Czechy, Litwę, Łotwę, Węgry, Słowację, Estonię, Słowenię i Rumunię.