Lucent przejmuje Chromatis Networks za 4,5 mld USD

Przejęcie pozwoli największemu na świecie producentowi sprzętu telekomunikacyjnego na zwiększenie oferty produktów skierowanych na rynek sieci optycznych.

Lucent Technologies przejmuje Chromatis Networks, producenta sprzętu dla sieci optycznych. Wartość transakcji, która ma zostać sfinalizowana do końca czerwca br. w formie wymiany akcji, szacowana jest na 4,5 mld USD.

Dzięki przejęciu Lucent uzupełni ofertę produktów skierowanych na szybko rozwijający się rynek sieci optycznych. Chromatis tworzy, nieobecne dotąd w ofercie Lucenta, rozwiązania sieciowe przeznaczone do wykorzystywania w aglomeracjach miejskich.

W ubiegłym tygodniu przejmowana firma zakończyła z powodzeniem pierwszą fazę, prowadzonych wspólnie z Qwest Communications International, testów laboratoryjnych platformy Metropolis. Rozwiązanie to ma pozwolić na sprawną, jednoczesną transmisję głosu, danych i wideo w zatłoczonych sieciach miejskich.

***

Lucent Technologies prowadzi rozmowy o przejęciu z Chromatis Networks

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200