Lucent: poprawa wyników w III kwartale

Telekomunikacyjny gigant spodziewa się zmniejszenia straty, która w II kw. sięgała 3,7 mld USD. Zarząd koncernu liczy również, że firma zwiększy przychód z 5,9 mld USD w II kw. do 6,2 mld USD. Lucent zapowiedział jednocześnie kontynuowanie polityki redukcji kosztów.

Lucent Technologies zapowiedział nieznaczną poprawę wyników finansowych w trzecim kwartale obrachunkowym, który zakończy się 30 czerwca br. Koncern liczy na zwiększenie przychodów ze sprzedaży. W III kw. mają być one wyższe o 300 mln USD - wg oczekiwań firmy sprzedaż zwiększy się z 5,9 mld USD w II kw. do 6,2 mld USD.

Zarząd Lucent Technologies potwierdza, że firma będzie kontynuować politykę ograniczania kosztów działalności. Spółka rozważa sprzedaż lub zamknięcie kilku zakładów produkcyjnych, co do końca roku fiskalnego 2001 ma przynieść oszczędności rzędu 2 mld USD. Jednocześnie Lucent zapewnia, że mimo zerwania rozmów z Alcatelem, finalizacji dobiega transakcja sprzedaży działu technologii światłowodowych - Agere Systems. Przedstawiciele koncernu, nie ujawnili jednak, z jaką firmą prowadzone są najbardziej zaawansowane rozmowy.

Zobacz również:

  • Wyższy poziom ochrony danych przekłada się na przychody
  • Google Meet stawia na większe możliwości streamingu

W 2000 r. koncern kilkukrotnie weryfikował przewidywania co do wielkości swoich wyników finansowych. Akcje spółki na przełomie jednego roku straciły na wartości ok. 60%. Do końca 2001 r. Lucent planuje zwolnić 16 tys. pracowników.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200