Lucent Technologies zamierza przeprowadzić kolejny etap restrukturyzacji

Jak donosi dziennik Wall Street Jurnal, firma wkrótce poda informację o kolejnym słabym kwartale finansowym. Prawdopodobna restrukturyzacja ma wiązać się ze zwolnieniem ok. 10 tys. osób.

Lucent Technologies planuje przeprowadzenie kolejnego etapu restrukturyzacji, który może kosztować firmę nawet 1 mld USD i ma wiązać się m.in. ze zwolnieniem ok. 10 tys. pracowników - poinformował serwis internetowy dziennika Wall Street Jurnal.

Decyzji takiej od pewnego czasu spodziewali się już analitycy. Podstawową przyczyną zmian w firmie mają być słabe wyniki uzyskane w I kw. roku finansowego 2001, które mają zostać wkrótce ogłoszone. Przedstawiciele firmy już wcześniej ostrzegali inwestorów o znacznej obniżce spodziewanych obrotów. Będzie to prawdopodobnie już drugi z rzędu kwartał firmy, w którym nie zostanie odnotowana poprawa wyników.

Zobacz również:

  • Windows 11 - czy warto już zaktualizować firmowe komputery?
  • Microsoft Office 365 - lista wersji, najważniejsze zmiany dla biznesu

Na uzyskanie gorszych wyników firmy złożyły się zmniejszone inwestycje dużych operatorów telekomunikacyjnych, osłabienie popytu na rozwiązania telekomunikacyjne na zagranicznych rynkach operatorów lokalnych oraz słabsza sprzedaż oprogramowania - twierdzą obserwatorzy branży.

Analitycy przewidują, że w ramach reorganizacji Lucent obok redukcji zatrudnienia zmniejszy także liczbę posiadanych nieruchomości i może zamknąć wybrane zakłady produkcyjne.

***

Lucent Technologies sprzedaje APW część zakładu w Bydgoszczy

Lucent zakończył pierwszy etap restrukturyzacji

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200