Lucent Technologies zamierza przeprowadzić kolejny etap restrukturyzacji

Jak donosi dziennik Wall Street Jurnal, firma wkrótce poda informację o kolejnym słabym kwartale finansowym. Prawdopodobna restrukturyzacja ma wiązać się ze zwolnieniem ok. 10 tys. osób.

Lucent Technologies planuje przeprowadzenie kolejnego etapu restrukturyzacji, który może kosztować firmę nawet 1 mld USD i ma wiązać się m.in. ze zwolnieniem ok. 10 tys. pracowników - poinformował serwis internetowy dziennika Wall Street Jurnal.

Decyzji takiej od pewnego czasu spodziewali się już analitycy. Podstawową przyczyną zmian w firmie mają być słabe wyniki uzyskane w I kw. roku finansowego 2001, które mają zostać wkrótce ogłoszone. Przedstawiciele firmy już wcześniej ostrzegali inwestorów o znacznej obniżce spodziewanych obrotów. Będzie to prawdopodobnie już drugi z rzędu kwartał firmy, w którym nie zostanie odnotowana poprawa wyników.

Zobacz również:

Na uzyskanie gorszych wyników firmy złożyły się zmniejszone inwestycje dużych operatorów telekomunikacyjnych, osłabienie popytu na rozwiązania telekomunikacyjne na zagranicznych rynkach operatorów lokalnych oraz słabsza sprzedaż oprogramowania - twierdzą obserwatorzy branży.

Analitycy przewidują, że w ramach reorganizacji Lucent obok redukcji zatrudnienia zmniejszy także liczbę posiadanych nieruchomości i może zamknąć wybrane zakłady produkcyjne.

***

Lucent Technologies sprzedaje APW część zakładu w Bydgoszczy

Lucent zakończył pierwszy etap restrukturyzacji


TOP 200