Lucent Technologies sprzedaje APW część zakładu w Bydgoszczy

Kupującym jest partner Lucenta, dostarczający mu zintegrowane obudowy do jego urządzeń.

Lucent Technologies zawarł z APW, amerykańskim dostawcą zintegrowanych obudów do urządzeń elektronicznych, umowę dotyczącą sprzedaży części zakładu produkcyjnego Lucenta w Bydgoszczy. Wartości transakcji, która ma być sfinalizowana w I kw. br., nie ujawniono.

W ramach umowy APW będzie produkować w kupionych zakładach i dostarczać Lucentowi części metalowe, plastikowe, podzespoły mechaniczne i zintegrowane obudowy do systemów telekomunikacyjnych

Zobacz również:

  • Fuzja skandynawskich firm IT
  • Salesforce sfinalizował przejęcie Slack’a
  • Australijskie firmy skarżą się na wolny internet i brak specjalistów IT

APW zatrudni 300 osób pracujących w sprzedawanych działach produkcji części metalowych, części plastikowych i narzędzi. Lucent w bydgoskim zakładzie nadal będzie produkował, montował i testował cyfrowe systemy komutacyjne i szerokopasmowe systemy dostępowe.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni z pogłębienia współpracy z Lucent Technologies i z rozszerzenia naszej działalności na tak atrakcyjną pod względem ekonomicznym część Europy. Planujemy dalsze inwestycje i pełniejsze wykorzystanie możliwości produkcyjnych fabryki w Bydgoszczy, aby zapewnić jeszcze lepszą obsługę firmy Lucent Technologies oraz innych naszych klientów na terenie Europy i na całym świecie" - stwierdził Richard G. Sim, prezes APW.


TOP 200