Lucent Technologies restrukturyzuje

Od początku roku koncern zredukował na całym świecie zatrudnienie o połowę oraz zlikwidował cztery działy. Zarząd polskiej firmy natomiast, nie wyklucza w ramach restrukturyzacji sprzedaży zakładu produkcyjnego w Bydgoszczy.

Lucent Technologies przeprowadził w ciągu ostatnich dziesięciu miesięcy restrukturyzację całego koncernu, która objęła również oddział firmy w Polsce. Od początku roku pracę w firmie straciło ok. 120 osób. Obecnie Lucent Technologies Poland (LTP) Sp. z o.o. liczy 1200 pracowników, z czego ok. dwustu inżynierów pracuje w fabryce produkującej systemy komutacyjne i dostępowe w Bydgoszczy.

Prezes LTP, Stanisław Szuder powiedział, że na obecnym etapie restrukturyzacji nie może wykluczyć sprzedaży bydgoskiej fabryki.

Zobacz również:

W skali światowej koncern zredukował od początku tego roku zatrudnienie o połowę - ze 120 tys. do 60 tys. osób. Pierwszego października koncern Lucenta wprowadził również nową regionalizację oddziałów spółki. W regionie EMEA (Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki) wybranych zostało osiem państw kluczowych wspierających sprzedaż produktów i usług koncernu: Niemcy, Hiszpania, Wielka Brytania, Francja, Włochy, Holandia, Arabia Saudyjska i Polska. Te kraje odpowiadają za działalność LT w innych państwach tego obszaru. Polska wspiera kraje Europy Środkowo-Wschodniej: Rosję, Czechy, Litwę, Łotwę, Węgry, Słowację, Estonię, Słowenię i Rumunię. Prezes Szuder pełni więc od 1 października w strukturach korporacji funkcję wiceprezesa regionu EMEA.

W wyniku restrukturyzacji, pozostawiono w LT dwa z sześciu działów - Integrated Network Solutions i Mobility Solutions. Zdaniem firmy, taki podział struktury na rozwiązania przewodowe i bezprzewodowe, jest zgodny z oczekiwaniami klientów.

Lucent Technologies Poland zakończył rok finansowy 2001 z końcem września br. Przychody spółki wyniosły niewiele ponad 900 mln zł. Władze LTP nie wyjawiły wyniku finansowego, zapewniły jedynie, że drugie półrocze przyszłego roku będzie już zyskownym okresem dla spółki.


TOP 200