Lucent Technologies restrukturyzuje

Od początku roku koncern zredukował na całym świecie zatrudnienie o połowę oraz zlikwidował cztery działy. Zarząd polskiej firmy natomiast, nie wyklucza w ramach restrukturyzacji sprzedaży zakładu produkcyjnego w Bydgoszczy.

Lucent Technologies przeprowadził w ciągu ostatnich dziesięciu miesięcy restrukturyzację całego koncernu, która objęła również oddział firmy w Polsce. Od początku roku pracę w firmie straciło ok. 120 osób. Obecnie Lucent Technologies Poland (LTP) Sp. z o.o. liczy 1200 pracowników, z czego ok. dwustu inżynierów pracuje w fabryce produkującej systemy komutacyjne i dostępowe w Bydgoszczy.

Prezes LTP, Stanisław Szuder powiedział, że na obecnym etapie restrukturyzacji nie może wykluczyć sprzedaży bydgoskiej fabryki.

Zobacz również:

  • Windows 11 - czy warto już zaktualizować firmowe komputery?
  • Dzięki tej platformie z usług analityki AI będzie mogło korzystać coraz więcej firm

W skali światowej koncern zredukował od początku tego roku zatrudnienie o połowę - ze 120 tys. do 60 tys. osób. Pierwszego października koncern Lucenta wprowadził również nową regionalizację oddziałów spółki. W regionie EMEA (Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki) wybranych zostało osiem państw kluczowych wspierających sprzedaż produktów i usług koncernu: Niemcy, Hiszpania, Wielka Brytania, Francja, Włochy, Holandia, Arabia Saudyjska i Polska. Te kraje odpowiadają za działalność LT w innych państwach tego obszaru. Polska wspiera kraje Europy Środkowo-Wschodniej: Rosję, Czechy, Litwę, Łotwę, Węgry, Słowację, Estonię, Słowenię i Rumunię. Prezes Szuder pełni więc od 1 października w strukturach korporacji funkcję wiceprezesa regionu EMEA.

W wyniku restrukturyzacji, pozostawiono w LT dwa z sześciu działów - Integrated Network Solutions i Mobility Solutions. Zdaniem firmy, taki podział struktury na rozwiązania przewodowe i bezprzewodowe, jest zgodny z oczekiwaniami klientów.

Lucent Technologies Poland zakończył rok finansowy 2001 z końcem września br. Przychody spółki wyniosły niewiele ponad 900 mln zł. Władze LTP nie wyjawiły wyniku finansowego, zapewniły jedynie, że drugie półrocze przyszłego roku będzie już zyskownym okresem dla spółki.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200