Lucent Technologies prowadzi rozmowy o przejęciu z Chromatis Networks

Obserwatorzy rynku są pewni, że przejęcie producenta rozwiązań dla sieci optycznych dojdzie do skutku. Wartość prawdopodobnej transakcji jest szacowana na ok. 5,5 mld USD.

Lucent Technologies negocjuje warunki przejęcia Chromatis Networks, producenta rozwiązań i sprzętu dla sieci optycznych. Wartość prawdopodobnej transakcji, która może być zrealizowana w formie wymiany akcji, jest szacowana przez analityków na 5,5 mld USD.

Jeśli strony dojdą do porozumienia, oficjalnie zapowiedzą przejęcie jeszcze w tym tygodniu lub na rozpoczynających się 4 czerwca branżowych targach Supercomm 2000.

W zeszłym tygodniu Chromatis zakończył z powodzeniem pierwszą fazę, prowadzonych wspólnie z Qwest Communications International, testów laboratoryjnych platformy Metropolis. Rozwiązanie to ma pozwolić na sprawną realizację jednoczesnych transmisji głosu i danych w miejskich sieciach optycznych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200