Lucent Technologies ponownie zaprzecza pogłoskom o bankructwie

Spekulacje o bardzo słabej kondycji finansowej koncernu pojawiły się po środowej sesji giełdowej, na której ceny akcji giganta spadły do najniższego poziomu w historii.

Kierownictwo Lucent Technologies stanowczo zaprzeczyło pogłoskom, jakoby firma miała ogłosić bankructwo. Ponowne spekulacje na temat kondycji finansowej przedsiębiorstwa pojawiły się po środowej sesji giełdowej, na której cena akcji Lucenta spadła do najniższego w historii poziomu wynoszącego 5,5 USD. Udziały w firmie były oferowane za cenę mniejszą niż nominalna cena akcji z publicznej emisji w roku 1996.

W styczniu br. Lucent Technologies ogłosił, iż strata z działalności w pierwszym kwartale roku finansowego wyniesie 1 mld USD. Firma opracowała plan naprawczy, zakładający m.in. zwolnienie 10 tys. pracowników oraz dokonanie daleko idącej restrukturyzacji przedsiębiorstwa. Przedstawiciele koncernu poinformowali, że stopniowe wdrażanie przyjętego planu już obecnie zaczyna przynosić pozytywne rezultaty, oraz przypomnieli, że firma pozyskała nowe linie kredytowe o łącznej wartości 6,5 mld USD. W kwietniu Lucent Technologies przedstawi wyniki za drugi kwartał finansowy.

Zobacz również:

  • Rosyjski oddział Google ogłasza upadłość
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200