Lucent Technologies otrzymał nowy kredyt

Dofinansowanie to było niezbędne, aby firma mogła utrzymać płynność finansową i przeprowadzić odpowiednią restrukturyzację.

Lucent Technologies, mający ostatnio kłopoty finansowe, zgromadził niezbędne środki finansowe o łącznej wartości 6,5 mld USD.

Firmie udało się zdobyć kredyt w wysokości 4,5 mld USD, z której to kwoty 2 mld USD mają zastąpić linię kredytową, na którą umowa wygasła w ubiegłym tygodniu. Pozostała część tej kwoty (2,5 mld USD) ma być uzyskana z odprzedaży akcji wydzielanego działu Agere Systems, powstałego w ub.r. w wyniku przejęcia firmy o tej samej nazwie.

Zobacz również:

  • Windows 11 - czy warto już zaktualizować firmowe komputery?
  • Microsoft Office 365 - lista wersji, najważniejsze zmiany dla biznesu

Powyższe fundusze uzupełnią inną linię kredytową z terminem spłaty w 2003 roku, wartą 2 mld USD, którą firma uzyskała wcześniej.

Lucent ujawnił, że nowy kredyt jest ściśle związany z jego siedmiopunktowym planem restrukturyzacji. Pozyskane w ten sposób środki mają pomóc firmie w odzyskaniu płynności finansowej i dalszym rozwoju firmy.

Zdaniem analityków Lucent potrzebował kredytu na bieżącą działalność i utrzymanie tempa prac nad nowymi produktami. Poza tym uzyskanie kredytu przesądzało możliwość reorganizacji firmy - utrzymują analitycy z nowojorskiej Argus Research.

***

Lucent zamierza sprzedać dział rozwiązań światłowodowych?

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200