Łowcy głów szukają nowego szefa HP

Koncern HP zlecił firmie rekrutacyjnej Spencer Stuart poszukiwanie następcy Marka Hurda na stanowisku dyrektora generalnego. Poinformowano również o utworzeniu odrębnego zespołu, który ma m.in. opiniować poszczególne kandydatury i odpowiadać za wybór najlepszej kandydatury.

Członkami komisji, która ma wytypować nowego dyrektora generalnego dla koncernu HP są głównie członkowie rady nadzorczej HP. Co ciekawe, w skład zespołu wejdzie również Marc Andreessen, także członek rady nadzorczej HP, znany w branży IT jako współtwórca przeglądarki Mosiac i założyciel firmy Netscape Navigator. Władze HP deklarują, że pod uwagę brane będą zarówno kandydaci zewnętrzni, jak i osoby zatrudnione w HP. Oficjalnie nie ujawniono jednak żadnych kryteriów wyboru. Przedstawiciele firmy zapowiadają również, że nie będą komentowali przebiegu rekrutacji do momentu jej zakończenia. W gronie potencjalnych kandydatów na stanowisko dyrektora generalnego HP wymieniani są m.in. byli lub obecni członkowie kierownictwa firm Palm, Compaq, EMC, Intel, Oracle, IBM i Microsoft.

Poinformowano również o powołaniu Connie Guglielmo na stanowisko wiceprezesa ds. relacji korporacyjnych HP. Connie Guglielmo, dotychczas dziennikarka agencji Bloomberg ma formalnie objąć nowe obowiązki z początkiem września. Zdaniem analityków taka decyzja kadrowa może mieć związek z kierowanymi przeciw zarządowi HP oskarżeniami o niegospodarność i działanie na niekorzyść firmy oraz jej udziałowców. Na początku tygodnia oficjalne oskarżenie w tej sprawie złożono z powództwa akcjonariuszy działających w imieniu spółki. Oskarżenia są m.in. w efektami wewnętrznego śledztwa, w wyniku którego Mark Hurd ustąpił ze stanowiska dyrektora generalnego HP.

Czytaj też:

HP przejmuje producenta rozwiązań do oceny poziomu bezpieczeństwa aplikacji

Coraz więcej akcjonariuszy niezadowolonych z pracy Michaela Della

Narzędzia IT pomagają zatrzymać talenty w firmie

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200