Lotus zapowiada premierę drugiej części systemu Raven

Długo oczekiwana część systemu zarządzania wiedzą Lotusa, nazwana Discovery Server, ma trafić na rynek w marcu br.

Lotus Discovery Server, druga część systemu zarządzania wiedzą, noszącego nazwę roboczą Raven, ma trafić na rynek w marcu br. - poinformował Al Zollar, szef Lotus Development podczas konferencji Lotusphere, odbywającej się w amerykańskiej miejscowości Lake Buena Vista.

Nowy produkt oferuje mechanizm wyszukiwania i eksploracji danych, który ma pozwolić firmom na zarządzanie wiedzą pracujących w niej specjalistów i przechowywaniem wszelkich informacji związanych np. z realizowanymi projektami. Discovery Server może być wykorzystywany wraz z wprowadzonym do oferty w grudniu ub.r. rozwiązaniem K-station, pozwalającym na budowę portali korporacyjnych.

Zobacz również:

  • 7 wskazówek jak poprawić odporność IT w erze cyfrowej
  • Ta firma oskarża Facebooka o przywłaszczenie sobie jej nazwy

System ma umożliwić użytkownikom dostęp do zasobów przedsiębiorstwa oraz kontaktowanie się z innymi pracownikami z jednego miejsca, tzw. osobistego portalu, za pośrednictwem przeglądarki internetowej. W przyszłości system ma pozwolić na obsługę za pośrednictwem urządzeń bezprzewodowych.

Pierwszymi użytkownikami nowego, opóźnionego we wprowadzaniu na rynek systemu będą m.in. Philips International, Bayer i Cap Gemini & Young.

Jednocześnie Lotus ujawnił nieco szczegółów dotyczących nowej wersji Lotus Notes, noszącej nazwę Rnext, której wersja beta ma się ukazać w tym roku. Oprogramowanie to ma posiadać więcej funkcji związanych z wielozadaniowością, obsługą kalendarza oraz wymianą dokumentów.

***

Lotus ujawnia pierwszy produkt z pakietu znanego pod kryptonimem Raven

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200