Lotus wydaje Notes for Linux

IBM/Lotus zamierza jeszcze w tym miesiącu udostępnić pełną wersję klienta Notes pracującego na desktopach linuksowych.

Dostępność klienta Notes for Linux oznacza, że użytkownicy będą mogli użytkować na platformie Linux pełny układ Notes/Domino. Przeglądarkową wersję klienta dla Linux, z ograniczonymi funkcjami, firma udostępniła już w roku 2004.

Klient Notes 7.0 zaprojektowany do pracy na platformie Red Hat Enterprise Linux 4 Update 3 ma pojawić się 24 lipca, a wersja dla Novell SuSE Enterprise Linux Desktop 10 planowana jest ok. trzy miesiące później.

Klient ten będzie miał dwa istotne ograniczenia. Brak paska narzędzi Notes pozwalającego m.in. na dodawanie jednym kliknięciem załączników do poczty elektronicznej. Takie funkcje będą dostępne za pośrednictwem klawiszy skrótu lub menu komend. Nie będzie też integracji z komunikatorem. Te brakujące mechanizmy pojawią się wraz z nowym klientem o nazwie Hannover, który będzie pracował również na platformie Linux i jest przewidziany na rok przyszły.

Notes for Linux współpracuje z serwerem Notes/Domino w wersji 7.0.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200