Lotus wprowadzi do Notes funkcję tłumaczenia dokumentów

Lotus Development będzie współpracował z firmą Transparent Language nad wprowadzeniem do produktów z rodziny Lotus Notes funkcji tłumaczenia dokumentów. Połączenie Lotus Notes z oprogramowaniem serwe...

Lotus Development będzie współpracował z firmą Transparent Language nad wprowadzeniem do produktów z rodziny Lotus Notes funkcji tłumaczenia dokumentów.

Połączenie Lotus Notes z oprogramowaniem serwerowym Transparent pozwoli firmom na udostępnienie treści znajdujących się w ich korporacyjnych sieciach pracownikom zatrudnionym w różnych krajach oraz umożliwi współpracę zespołów programistów porozumiewających się w różnych językach.

Tłumaczenie jest dokonywane przez zamianę dokumentów Lotus na język skryptowy Otext, opracowany przez Lotusa. Aplikacja Enterprise Transaltion Server (ETS) firmy Transparent tłumaczy je następnie na język docelowy i dostarcza do odbiorców.

System oferuje tłumaczenie angielskich tekstów na sześć języków - francuski, włoski, niemiecki, hiszpański, portugalski oraz norweski. Możliwe jest także tłumaczenie z francuskiego, niemieckiego i hiszpańskiego na angielski. Dokładność tłumaczenia jest bliska 80%, w zależności od tego, jak bardzo złożone są poszczególne zdania.

Cena ETS wynosi 10 tys. USD za moduł dla jednego języka, wykorzystywany na nieograniczonej liczbie stanowisk. System jest już dostępny w wersjach dla aplikacji Microsoftu, Adobe PageMakera oraz innych programów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200