Lotus ujawnia pierwszy produkt z pakietu znanego pod kryptonimem Raven

Podczas odbywającej się w Berlinie imprezy Lotusphere Europe 2000, Lotus Development ujawnił plany dotyczące nowych produktów oraz strategię obejmującą projekt Raven. Jest to rozwiązanie umożliwiające...

Podczas odbywającej się w Berlinie imprezy Lotusphere Europe 2000, Lotus Development ujawnił plany dotyczące nowych produktów oraz strategię obejmującą projekt Raven. Jest to rozwiązanie umożliwiające użytkownikom dostęp za pośrednictwem przeglądarki internetowej do wszystkich niezbędnych w ich pracy informacji.

Pierwszym z produktów opracowanych w ramach projektu Raven będzie K-station, system zarządzania wiedzą, umożliwiający przedsiębiorstwom budowę zaawansowanych portali korporacyjnych. Pozwoli on użytkownikom końcowym m.in. na dostosowanie do własnych potrzeb odnośników do odpowiednich zasobów na spersonalizowanej stronie WWW. Ma to zapewnić szybki dostęp do najważniejszych informacji oraz aplikacji w firmie.

K-station będzie zawierał funkcje oprogramowania komunikacyjnego Sametime oraz systemu zarządzania obiegiem dokumentów QuickPlace. Zapewni ponadto obsługę innych platform, takich jak Microsoft Exchange.

Produkt ma trafić na rynek jeszcze w tym roku, a jego cena ma być ustalona na 30 dni przed premierą. Początkowo będzie on pracował na platformie Windows NT/2000, natomiast obsługa innych systemów ma być gotowa w przyszłym roku.

***

Lotusphere: liczba użytkowników Notes osiągnęła już poziom 56 mln

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200