Lotus Discovery Server 1.1 osobno

Lotus Software ogłosiła, iż zamierza oferować swój serwer zarządzania wiedzą jako produkt niezależny, dodając jednocześnie zestaw narzędzi opartych na Javie do integrowania tego serwera z różnorodnymi aplikacjami.

Lotus Software ogłosiła, iż zamierza oferować swój serwer zarządzania wiedzą jako produkt niezależny, dodając jednocześnie zestaw narzędzi opartych na Javie do integrowania tego serwera z różnorodnymi aplikacjami.

Lotus Discovery Server 1.1 ma być teraz dostępny niezależnie od K-Station - zestawu narzędzi oferowanych przez Lotusa do budowania portalu desktopowego. Te dwa elementy były dotychczas sprzedawane razem pod nazwą Lotus Knowledge Discovery System.

Discover Server, który analizuje dane i tworzy katalog zawartości oraz profiluje użytkowników, miał już długą historię zanim pojawił się w dostawach w kwietniu tego roku. Oprogramowanie to było opóźnione prawie o rok z powodu kłopotów projektowych. Narzędzia do budowania interfejsów do serwera zostały wyłączone w postaci pakietu K-Station i dostarczane oddzielnie. Na miesiąc przed spodziewanym pojawieniem się na rynku Discovery Server (tj. w marcu br.) pojawił się problem ze skomplikowanym algorytmem używanym do profilowania użytkowników i organizowania danych. Jednocześnie Lotus miał kłopoty z wytłumaczeniem użytkownikom, dlaczego Discovery Server jest taki skomplikowany i drogi. Lotus sklasyfikował serwer jako system zarządzania wiedzą, który może indeksować wszystkie dokumenty elektroniczne rozpowszechnione w przedsiębiorstwie.

W celu uzyskania elastyczności platformy i nadziei na większą jej atrakcyjność, Lotus dodał opcję portalu front-end, zestaw narzędzi i zaoferował nową strukturę cenową. Oprócz K-Station Lotus obsługuje także WebSphere Portal Server i zamierza wspierać produkty firmy Plumtree Corporate Portal i Gadget Web Service. Oba mogą być używane jako interfejs frond-end do Discovery Server.

Użytkownicy mogą również wbudowywać kastomizowane interfejsy do istniejących aplikacji, używając zestawu narzędzi Discovery Server Java API. Zestaw ten umożliwia integrowanie mechanizmów Discovery Server, takich jak: przeszukiwanie, przeglądanie i personalizacja, z aplikacjami typu CRM czy ERP. Jednocześnie firma obniżyła cenę Discovery Server z 395 USD za użytkownika do 199 USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200