Lotus Development nawiązał współpracę z firmami Ericsson i Nokia

Użytkownicy telefonów komórkowych Nokia i Ericsson uzyskają możliwość bezprzewodowego dostępu do wybranych usług systemu Lotus Notes.

Porozumienie zakłada, że oprogramowanie produkowane przez należącą do IBM firmę znajdzie zastosowanie w telefonach komórkowych, produkowanych przez skandynawskie koncerny. Dzięki aplikacjom oferowanym przez Lotus Notes użytkownicy aparatów komórkowych z technologią WAP uzyskają bezprzewodowy dostęp do korporacyjnych systemów poczty elektronicznej, funkcji kalendarza i książki kontaktów.

Ericsson zaimplementuje oprogramowanie Lotusa w serii telefonów R380, działających z wykorzystaniem systemu operacyjnego EPOC. Nokia będzie oferować aplikacje Lotus Mobile Notes z aparatami serii Communicator 9210. Wraz z telefonami będzie dystrybuowane oprogramowanie Lotus Domino Everyplace Access Server. Firmy zapowiadają, że w późniejszym okresie zostaną udostępnione również funkcje instant messaging poprzez platformę Sametime Everyplace.

Zobacz również:

  • Smartfony Huawei otrzymają 5G i eSIM dzięki dodatkowemu etui
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200