Longhorn - wkrótce trzecia beta

Microsoft zapowiedział, że trzecia wersja beta systemu o roboczej nazwie Longhorn (czyli następcy Windows Server 2003) zostanie udostępniona do testów w pierwszej połowie 2007.

Przedstawiciele firmy poinformowali też, że finalna wersja Longhorna będzie gotowa w przyszłym roku i trafi do rąk klientów w czwartym kwartale 2007 r.

Co ważne, zapowiadana na początek 2007 r. beta 3 ma zawierać wszystkie elementy i funkcjonalności finalnego wydania - głównym zadaniem testerów będzie więc wykrywanie wszelkich problemów i błędów. Po niej udostępnione zostanie pierwsze wydanie RC (release candidate - czyli 'kandydat do wersji finalnej').

Warto przy okazji wspomnieć, że Microsoft zamierza udostępnić dziś drugiego Service Packa dla systemu Windows Server 2003. Oprócz uaktualnień i poprawek ma on zawierać również narzędzia, których zadaniem będzie ułatwienie administratorom wdrażanie w firmach systemu Windows Vista.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200