Longhorn - kolejny wyciek z Microsoftu

Trzecia, wewnętrzna wersja testowa następcy systemu Windows wyciekła w ostatni weekend do Internetu. Eksperci twierdzą, że zawiera ona istotne udoskonalenia w porównaniu z poprzednią wersją, która pojawiła sie w marcu.

Longhorn - kolejny wyciek z Microsoftu
Longhorn Build 4015, nazywany również Milestone 5, ma własne logo startowe, ekran, pokazujące ładowanie ustawień użytkownika I udoskonalony interfejs wyszukiwania, jak można wywnioskować ze zrzutów ekranowych, przesłanych do serwisów internetowych przez osoby, którym udało się ściągnąć Longhorna. Udoskonalenia dotyczą również rozwiązania Sidebar, będącego paskiem nawigacyjnym, który daje szybki dostęp do zasobów komputera i różnych informacji.

Chociaż build 4015 używa Windows Preinstallation Environment, udoskonalonego narzędzia przeprowadzającego instalację systemu, to jednak proces ten trwa dłużej niż w przypadku wersji marcowej (build 4008). Wynika to ze sposobu, w jaki system wykrywa urządzenia, twierdzą testerzy.

Zobacz również:

Microsoft rozszerzył również system plików Windows Future Storage (WinFS), który będzie częścią Longhorna i zastąpi NTFS oraz FAT32. WinFS umożliwi m.in. indeksowanie plików z różnych lokacji, zamiast, tak jak dotychczas, z pojedynczego folderu.

Microsoft potwierdził, że wczesna wersja Longhorna wyciekła do Internetu. Przedstawiciele firmy podkreślali, że system ten jest wciąż w fazie rozwoju i wersja będzie się znacznie różnić od obecnej. Z tego względu jest jeszcze za wcześnie na podanie specyfiki tego systemu operacyjnego. Longhorn ma pojawić się w sprzedaży pod koniec 2004 roku lub w 2005.


TOP 200