Longhorn - kolejne opóźnienie

Pierwsza oficjalna wersja testowa (beta) następcy systemu Windows XP udostępniona zostanie w drugiej połowie przyszłego roku - zapowiedzieli przedstawiciele Microsoftu. Oznacza to, że testowy Longhorn będzie gotowy rok później, niż pierwotnie zakładano (wcześniej mówiło się, że pierwsza beta pojawi się jeszcze w 2004 r.). Nie wiadomo na razie, czy opóźnienie 'bety' spowoduje również opóźnienie finalnej wersji Longhorna.

Decyzję o przesunięciu terminu udostępnienia testowej wersji Longhorna tłumaczona jest koniecznością dopracowania Service Packa 2 dla systemu Windows XP, który trafić ma do użytkowników w sierpniu 2004. Przedstawiciele koncernu używają więc tych samych argumentów, ma które powoływali się, informując o przesunięciu premier 64-bitowych wersji systemów Windows XP i Windows Server 2003 (pisaliśmy o tym w tekście "64-bitowy Windows znów opóźniony").

Wedle najświeższych informacji, beta Longhorna zostanie zaprezentowana na konferencji Microsoft PDC (Professional Developers Conference), która planowana jest na trzeci lub czwarty kwartał przyszłego roku.

Zobacz również:

  • Matryca OLED w laptopie - ważna innowacja czy zbędny wydatek?
  • Wkrótce premiera kolejnej wersji aplikacji Outlook dla systemu Android

Zdaniem obserwatorów rynku, późniejsze udostępnienie wersji testowej Longhorna może spowodować przesunięcie terminu premiery finalnej wersji systemu (która na razie planowana jest na 2006 r.) - aczkolwiek Microsoft nie wypowiedział się na razie w tej kwestii. Eksperci przypominają jednak, że testowanie systemu Windows Server 2003 trwało ok. 18 miesięcy - jeśli więc wersja beta Longhorna pojawi się pod koniec przyszłego roku, to bardzo prawdopodobne jest, że testy mogą potrwać aż do 2007 r.

Więcej informacji na temat Longhorna znaleźć można w wątku tematycznym "Longhorn - rewolucja w świecie okien".

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200