Lokalizacja aut z Ideą

Operator sieci telefonii komórkowej udostępnił usługę pozwalającą na stały satelitarny nadzór i monitoring pojazdów.

PTK Centertel, operator sieci telefonii komórkowej Idea, wprowadził na rynek kolejną usługę m-commerce. We współpracy z firmą AutoGuard&Insurance z Grupy Zasada SA, Idea oferuje od początku grudnia satelitarny system zabezpieczania pojazdów AutoGuard.

AutoGuard wykorzystuje 24 satelity Navstar, krążące wokół Ziemi po sześciu kołowych orbitach oraz naziemną sieć przekaźników GSM Idei. Do lokalizacji samochodu służą odrębne moduły, które można zamontować nawet w kilkudziesięciu miejscach w pojeździe. Każdorazowe naruszenie jednego z modułów w samochodzie, sygnalizuje za pośrednictwem SMS-a alarm w centrum operacyjnym, czynnym całą dobę. Każda sygnalizacja zawiera bardzo szczegółowe informacje, np.: rodzaj alarmu, pozycję pojazdu z dokładnością od 5-15 m oraz kierunek i prędkość jazdy.

Idea poleca system AutoGuard firmom, którym w szczególności zależy na ochronie i monitoringu samochodów osobowych, ciężarowych i ładunków przed kradzieżą. System umożliwia także kontrolę pracy kierowców z możliwością rozliczania kosztów oraz zarządzania flotami pojazdów specjalnych. Usługa przeznaczona jest również dla użytkowników indywidualnych.

Na koszt usługi sklada się abonament w kwocie do 269 zł netto, urządzenie AutoGuard w cenie do 1999 zł netto. Koszt montażu instalacji w aucie - ok. 600 zł netto oraz jednorazowa opłata aktywacyjna w wysokości 130 zł netto.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200