Logitech z niebieskim zębem

W dniu dzisiejszym (2.11.2003)w Warszawie odbyła się konferencja prasowa firmy Logitech, podczas której zaprezentowano dziesiątki nowych produktów podzielonych na kilka kategorii tematycznych. Zobaczyliśmy nowe zestawy głośnikowe, całkowitą nowość Logitecha – kamery cyfrowe, nowe kamerki internetowe oraz całą gamę myszek i klawiatur, które komunikują się z komputerem przy użyciu interfejsu Bluetooth. Dzięki temu można np. pisać sms-y korzystając z klawiatury komputera.

Logitech z niebieskim zębem
Najwyższym modelem myszy Logitecha będzie teraz model MX900

Jest to zmodyfikowana dobrze znana mysz MX700, którą wyposażono w interfejs Bluetooth. Dzięki temu działa bez kabla na odległość do ok 10 metrów. Ładowarka myszki pełni także rolę koncentratora Blutetooth, dzięki czemu inne urządzenia zgodne z tym standardem mogą zostać podłączone do naszego komputera (np. telefony komórkowe, czy zestawy słuchawkowe). Cena myszki to ok 485 zł.

Równocześnie zaprezentowano zestaw na Bluetooth – klawiatura + mysz, który nazywa się Logitech Cordless Desktop MX for Bluetooth. Posiadając np. telefon komórkowy z interfejsem Bluetooth i klawiaturę Logitecha można pisać sms-y korzystając z wygodnej pełnowymiarowej klawiatury peceta. Cena takiego

Logitech z niebieskim zębem
zestawu to 826 zł.

Zobacz również:

  • SwiftKey niespodziewanie powraca na iPhone'a!

Kolejną z nowości, o których już wspominaliśmy na naszych łamach są zestawy głośnikowe serii X i Z.

Z3 to zaawansowany model w konfiguracji 2.1 dysponujący łączną mocą 35 W RMS. Cena 610 zł.

Logitech z niebieskim zębem
Jeszcze bardziej wysublimowanym kompletem jest również 3-elementowy Z-2200. Bazuje na komponentach znanych z kolumn Z-680. Moc zestawu to 200W RMS. Cena 950 zł.

Oczko wyżej zobaczymy model Z-5300. Jest to system 5.1 o łącznej mocy 280W. Cena 1450 zł.

Logitech z niebieskim zębem
W serii X, najciekawiej zapowiada się 7-kanałowy zestaw kolumn X-620. Łączna moc to 70W, za czego 24W przypadają na wzmacniacz subwoofera. Cena to 595 zł.

Całkowitą nowością w ofercie Logitecha są kamery cyfrowe. Do zapisu materiału filmowego wykorzystywane są karty SD oraz pamięć wewnętrzna o pojemności 16 MB. Kamerki zapisują filmy w formacie MPEG4 w rozdzielczości QVGA 320x240 pikseli (płynność 20 klatek/s). Zaawansowany model - Pocket

Logitech z niebieskim zębem
Video 750 dysponuje 2-krotnym zoomem cyfrowym, obracanym ekranem LCD i kartą SD 32 MB. Dodatkowo wyposażono go w akumulatory, zamiast obecnych w tańszym modelu tradycyjnych alkalicznych baterii.

Tańszy model Pocket Video 550 nie ma ww. funkcji, lecz dzięki temu udało się zredukować jego wagę z 262 do 131 g.

Ceny kamer to odpowiednio 1220 i 850 zł.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200