Łódzkie wdrożenie Optimusa

Optimus w grudniu zakończył prace nad Systemem Wspomagania Dowodzenia (SWD) budowanym dla łódzkiej policji. Projekt zrealizowano kosztem ponad 43 mln zł.

Rozwiązanie wstępnie uruchomiono już w sierpniu 2002 r. Łódzki system SWD wspomaga zarządzanie zasobami policyjnymi i usprawnia ich dynamiczne przydzielanie do obsługi konkretnych zdarzeń. W policyjnych samochodach zainstalowano moduły GPS, dzięki którym dyspozytor w centrali zna położenie patroli. Działające w terenie jednostki wyposażono także w komputery przenośne. Dzięki terminalom policjanci mają dostęp do danych replikowanych z Krajowego Systemu Informacji Policyjnej (KSIP).

Systemy klasy SWD działają już w Warszawie, Łodzi i Szczecinie. Docelowo rozwiązania takie mają być zainstalowane we wszystkich miastach wojewódzkich, jednak w budżecie nie przewidziano jeszcze środków na realizację kolejnych projektów. W skali ogólnopolskiej koszty budowy systemów SWD są szacowane na 700 mln zł.

Zobacz również:

  • Windows 11 - czy warto już zaktualizować firmowe komputery?
  • Microsoft Office 365 - lista wersji, najważniejsze zmiany dla biznesu
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200