Łódź laureatem programu IBM Smarter Cities Challange

Miasto Łódź jest jednym z pięciu w Europie i jedynym w Europie Środkowo-Wschodniej laureatem programu IBM Smarter Cities Challenge. W 2013 roku eksperci firmy IBM poddadzą miasto analizie i zarekomendują takie rozwiązania, dzięki którym miasto to stanie się lepszym miejscem do życia i pracy.

Miasto Łódź poinformowało dziś, iż zostało wybrane przez firmę IBM jako jeden ze zwycięzców programu IBM Smarter Cities Challenge w 2013 roku. Do udziału w przyszłorocznej edycji programu wybrano 31 miast. Łódź jest pierwszym polskim miastem, które wygrało w tym programie oraz jedynym z Europy Środkowo-Wschodniej laureatem Smarter Cities Challenge 2013. Wśród innych miast-laureatów tej edycji są m.in. Kopenhaga, Belfast, Faro w Portugalii, Stavanger w Norwegii oraz Kyoto w Japonii i pięć miast z USA, m.in. Buffalo, Richmond i Tuscon.

Na długo przed tym jak międzynarodowa grupa ekspertów IBM pojawi się na trzytygodniowej konsultacji pracownicy firmy IBM już wcześniej zaczną pracochłonną analizę najważniejszych kwestii miasta. Po przybyciu na miejsce, grupa ekspertów będzie pracować z urzędnikami miejskimi przy analizie danych oraz zaangażuje do współpracy lokalne agencje, instytucje, uczelnie, przedstawicieli biznesu oraz grupy wsparcia. Następnie, firma IBM przedstawi szczegółowe rekomendacje jak dane miasto może efektywnie i wydajnie poradzić sobie z wyzwaniami, które przed nim stoją.

Zobacz również:

  • IBM wprowadził do oferty usługę, która integruje jej systemy mainframe z chmurą
  • DJI prezentuje nowe drony. Posłużą między innymi w Smart Cities

"Chcemy uczyć się od najlepszych, a dzięki współpracy z firmą IBM i doświadczeniu jej ekspertów, będziemy mieli dostęp do najnowocześniejszych rozwiązań stosowanych przez najszybciej rozwijające się miasta na świecie. Zwycięstwem w konkursie Łódź potwierdziła swój status miasta kreatywnego, przyjaznego i otwartego na nowe technologie" - powiedziała Hanna Zdanowska, Prezydent Łodzi.

Podczas pierwszego i drugiego roku działania programu Smarter Cities Challenge, firma IBM ukończyła prace w 64 miastach na całym świecie, wysyłając prawie 400 swoich najlepszych ekspertów, którzy przedstawili konkretne i wymierne propozycje w zwycięskich miastach. Były wśród nich Cheongju w Korei, gdzie firma IBM zarekomendowała implementację inteligentnych strategii transportowych, Jacksonville w USA, gdzie wyznaczyła kroki do rewitalizacji śródmieścia, Louisville w USA, gdzie pokazała jak miasto może używać danych do identyfikacji, przewidywana oraz migracji czynników, które wywołują astmę, Nairobi w Kenii, gdzie stworzyła plan zarządzania ruchem miejskim.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200