Live Player pozwala testować aplikacje iOS na pecetach Windows

Microsoft oferuje deweloperom piszącym aplikacje dla systemów iOS i Android kilka nowych narzędzi, które mogą im znacznie ułatwić życie. Jedno z nich pozwala im używać komputerów Windows do testowania aplikacji iOS.

Narzędzie to nosi nazwę Xamarin Live Player. Używając go deweloper może połączyć smartfon iOS z aplikacją Visual Studio zainstalowaną na komputerze Windows i przystąpić po kilku sekundach do testowania zbudowanej przez siebie mobilnej aplikacji .Net.

Xamarin Live Player pracuje w ten sposób, że kompiluje kod na przejściowy język (tzw. "byte code") i następnie przystępuje do jego interpretowania. Narzędzie wspiera dodatkowo opcję Live Run, która pozwala deweloperowi wyodrębniać z aplikacji poszczególne części kodu i sprawdzać, jak wprowadzone przez niego zmiany wpłyną na wyświetlane przez mobilne urządzenie obrazy.

Zobacz również:

  • Już ponad połowa producentów oprogramowania wdrożyło genAI
  • Dlaczego kopia zapasowa telefonu to coś, o czym nie warto zapominać
  • Centra danych Microsoftu przechodzą na technologię nuklearną

Apple porozumiał się z firmą Microsoft i za jej zgodą wstawił aplikację Xamarin Live Player do sklepu App Store. Aplikacje dostępna jest też w sklepie Google Play.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200