Listy na telefon

Z usługi Eranet korzysta już kilkanaście tysięcy abonentów Era GSM.

Z usługi Eranet korzysta już kilkanaście tysięcy abonentów Era GSM.

Era GSM, jako ostatnia z firm działających na rynku telefonii komórkowej, uruchomiła specjalny numer dostępowy do Internetu (połączenie kosztuje 34-74 gr za minutę w zależności od pory dnia, bez względu na plan taryfowy). Nowością jest połączenie systemu komunikatów SMS z internetową pocztą elektroniczną i udostępnienie abonentom skrzynek pocztowych. Dzięki temu możliwe jest wykorzystanie Internetu do komunikacji pocztą elektroniczną bez potrzeby posiadania komputera.

Spam - stop

Użytkownik telefonu Era GSM może za pomocą komunikatu SMS wysłać e-mail, który dotrze do użytkownika Internetu. Za pośrednictwem SMS dostaje też potwierdzenie otrzymania listu i może potem go wgrać (w całości lub we fragmentach, ze względu na ograniczenie długości wiadomości SMS do 160 znaków).

Usługa obejmuje skrzynkę pocztową o pojemności 3 MB. Hasło potrzebne do dostępu do niej zostaje przesłane klientowi za pośrednictwem SMS w ciągu 24 godzin od zamówienia usługi. Treść hasła można zmienić, logując się za pośrednictwem stron WWW, która jest także jednym z interfejsów dostępu do skrzynki pocztowej. Listy można przeglądać i ściągać, korzystając ze stron internetowych albo dowolnego programu pocztowego, obsługującego protokół POP3 lub IMAP4.

Wykupienie usługi kosztuje 10 zł opłaty abonamentowej oraz 50 zł za aktywację. Operator zastrzega jednak, że nie udziela porad technicznych dotyczących sprzętu, oprogramowania czy instalacji modemów. Era GSM w regulaminie usług informuje też, że ma prawo zlikwidować konto pocztowe użytkownika, jeśli ten wykorzystuje je do przesyłania wiadomości o treści niezgodnej z prawem bądź obraźliwej lub będących masową przesyłką o charakterze komercyjnym (czyli tzw. spamem).

Zapas modemów

Usługę Eranet uruchomiono na platformie Sun Microsystems (serwer Enterprise 450). O tym wyborze - jak powiedział Wojciech Godlewski, odpowiedzialny w Era GSM za usługę Eranet - zadecydowała potrzeba uzyskania możliwości natychmiastowej rozbudowy systemu bez przerywania jego pracy.

Numer dostępowy do Internetu (+48 604 010101) obsługuje obecnie 120 modemów, ale na razie obciążenie jest znacznie mniejsze. Abonenci korzystają z takiego dostępu do Internetu głównie w godzinach wieczornych. Korzystanie z tego numeru wymaga uprzedniego wykupienia usługi przesyłania faksów i danych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200