Listopadowy tablet Microsoftu

Microsoft poinformował, że system operacyjny Windows XP Tablet PC oraz wyposażone w niego tablety zostaną oficjalnie zaprezentowane 7 listopada tego roku. Oznacza to, że światowa premiera nowych produktów Microsoftu odbędzie się dzień wcześniej, niż zapowiadano.

Przyspieszona zostanie jedynie premiera w Japonii – w USA tablet oraz oprogramowanie do niego zostaną zaprezentowane zgodnie z planem (czyli dzień później). Przedstawiciele japońskiego Microsoftu podali również listę firm, które będą produkowały tablety. W dniu premiery będzie ich osiem: Toshiba, NEC, Fujitsu, Hewlett-Packard, Sotec, Paceblade Technology, Viewsonic oraz Acer.

Tablet PC ma, według Microsoftu, zupełnie zmienić sposób, w jaki ludzie korzystają z komputerów przenośnych. Urządzenie nie ma klawiatury – zamiast tego wyposażone jest w duży, dotykowy wyświetlacz LCD, możliwość bezprzewodowego przesyłania danych oraz technologię, umożliwiającą pisanie na jego wyświetlaczu jak na kartce papieru.

Zobacz również:

  • Windows 11 - czy warto już zaktualizować firmowe komputery?

Więcej informacji:

http://www.microsoft.com/windowsxp/tabletpc/default.asp

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200