Listopadowy dzień Oracle

Organizowana po raz pierwszy w Warszawie konferencja OracleDay była okazją do zaprezentowania zmian w ofercie amerykańskiego koncernu. Tych zaś nie brakuje.

59

już tyle firm i ich technologii Oracle przejął od połowy roku 2003.

Jesień obfituje w konferencje naświetlające plany na kolejne kwartały. W tym roku do kalendarza podobnych imprez polskiej branży informatycznej dołączyła konferencja Oracle. W założeniach nawiązuje do - organizowanej w San Francisco - konferencji OpenWorld i koncentruje się na zmianach w ofercie i planach amerykańskiego giganta. "Mając tak wiele produktów, postanowiliśmy zorganizować lokalną prezentację strategii i pokazać, co mamy do zaoferowania poszczególnym branżom" - mówi Andrzej Dopierała, prezes Oracle Polska. W przyszłości OracleDay ma być miejscem spotkań użytkowników oprogramowania tego koncernu, partnerów i przedstawicieli firmy. Ma być też miejscem wymiany wiedzy i doświadczeń związanych z rozwiązaniami Oracle. Trzeba przyznać, że na pierwszym OracleDay - jak na warunki polskiej branży IT - frekwencja dopisała. W konferencji wzięło udział ponad 600 osób. "To największa konferencja, jaką do tej pory robiliśmy" - przyznaje Andrzej Dopierała. Począwszy od tego roku, taki dzień ma towarzyszyć polskim klientom Oracle każdej jesieni. Podobne spotkania kolejno odbywają się w stolicach europejskich.

Lista nowości...

Na sześciu ścieżkach OracleDay - poświęconych różnym sektorom gospodarki - demonstrowano usprawnienia wprowadzone m.in. w systemach rodziny JD Edwards, Siebel, PeopleSoft, Hyperion oraz Oracle E-Business Suite. Na spotkaniu poinformowano również o polskich premierach produktów, które kilka tygodni wcześniej przedstawił światu Larry Ellison, szef koncernu. Chodzi tu przede wszystkim o bazę danych Oracle 11g R2, rozwiązania linii GoldenGate, nowej wersji Fusion Middleware oraz - opartą na sprzęcie Sun Microsystems - platformę Oracle Database Machine drugiej generacji.

Prezentacji nowego produktu sprzętowego w ofercie koncernu poświęcono odrębną sesję. "To pierwsze w tym stopniu zoptymalizowane rozwiązanie bazodanowe. Dzięki włączeniu logiki systemu obsługującego bazę danych bezpośrednio w rozwiązania składowania danych, potrafi ono samodzielnie zoptymalizować sposób zapisu zestawów danych w macierzach dyskowych oraz ocenić, które dane powinny zostać w szybkiej pamięci podręcznej. Jako rozwiązanie predefiniowane nie wymaga żadnej ingerencji ze strony użytkownika, co nie oznacza, że taka ingerencja jest utrudniona" - tłumaczy Alain Ozan, szef działu sprzedaży technologii Oracle w regionie Europy Środkowej i Krajów WNP. Podkreśla również, że przedstawiane rozwiązania pozwalają m.in. na realizację zapytań analitycznych na serwerach zapasowych, dynamiczną alokację zasobów i sterowanie obciążeniami oraz zaawansowane funkcje z zakresu szyfrowania i maskowania danych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200