Lionbridge Technologies zwiększy zatrudnienie w warszawskim biurze

Lionbridge Technologies, firma specjalizująca się w świadczeniu usług outsourcingowych w zakresie produkcji, testowania, lokalizacji i utrzymywania oprogramowania zamierza zatrudnić w warszawskim biurze kolejne 130 osób.

Obecnie spółka zatrudnia 130 osób. Przed końcem 2007 zatrudnienie ma wzrosnąć do 300 pracowników. Spółka poszukuje specjalistów od lokalizacji, lingwistów, inżynierów oprogramowania, menedżerów projektów, testerów oraz specjalistów DTP.

O zamiarach Lionbridge informowaliśmy na początku listopada. Szefem polskiego centrum jest Jacek Stryczyński. Wcześniej pełnił funkcję dyrektora ds. rozwoju w EDS Poland.

Lionbridge jest obecny w Polsce od roku 2005 r., dzięki przejęciu firmy Bowne Global Solutions (BGS). BGS z kolei dokonał wcześniej akwizycji Berlitz GlobalNET za 75 mln USD . To właśnie w skład Berlitz GlobalNET wchodziła od 1998 roku polska spółka Delta Software, powstała w roku 1990 i zajmująca się m.in. lokalizowaniem oprogramowania Foxbase. W roku 1993 rozpoczęła świadczyć usługi call center dla Microsoftu, który wówczas przejął producenta Foxbase - Fox Sotware.

Jak podkreślają przedstawiciele firmy, ważna funkcja polskiego oddziału to efekt dobrych doświadczeń z lat ubiegłych. W Warszawie będą prowadzone wielojęzyczne projekty dla klientów Lionbridge, tłumaczenia na języki wschodnioeuropejskie i arabskie oraz wielojęzyczne usługi DTP. Biuro w Polsce będzie także uczestniczyć w globalnych projektach z zakresu inżynierii oprogramowania, prowadzić prace programistyczne oraz testy oprogramowania na zasadach outsourcingu, a także oferować usługi pomocy technicznej.

Już teraz Lionbridge w Polsce realizuje samodzielnie prace dla klientów, a są w Polsce wśród nich m.in. EA, Honda, Microsoft, Motorola, Nestle, Nokia, Nikon, Sanitec Koło oraz Symantec.

"Rozbudowane polskie biuro Lionbridge wraz ze słowackim oddziałem w Żylinie będzie tworzyć Europejskie Centrum Usługowe i wraz z ośrodkami w Indiach i Chinach będzie stanowić rdzeń ośrodków rozwojowo-produkcyjnych naszej firmy" - zapowiada Rory Cowan, dyrektor generalny Lionbridge. Wskazuje także, że Europa Wschodnia stanowi ważny element globalnej strategii outsourcingu Lionbridge, m.in. ze względu na geograficzną bliskość Polski oraz dostępność kompetentnych pracowników.

Kierujący pracami centrum Jacek Stryczyński mówi: "Na 2007 rok nasz plan zakłada 100-proc. wzrost wolumenu wielkości projektów, również 100-proc. wzrost liczby pracowników oraz co najmniej 10-proc. wzrost sprzedaży na rynku lokalnym". Dodaje, że dla wielu firm Polska to rynek o dużym potencjale wzrostu, zaś większe możliwości Lionbridge pozwolą na pozyskanie ich jako klientów.

Plany rozbudowy biura warszawskiego to element nowej strategii rozwoju Lionbridge, która ma pomóc spółce pozyskiwać przychody z rosnącego rynku usług outsourcingowych. Do końca 2007 firma chce zatrudniać w Warszawie, Żylinie, w Pekinie, Mumbaju i Madrasie oraz w nowym biurze w Szanghaju łącznie 2000 osób. Wśród klientów spółki znajdują się firmy z wielu branż - od IT i telekomunikacji, przez motoryzację i sektor bankowy po firmy farmaceutyczne i koncerny medialne. Prognozowane na rok 2006 przychody mają wynieść ponad 400 mln USD.