Linxdatacenter uruchomiło data center w Warszawie

Nowe data center zostanie oficjalnie otwarte w Warszawie w maju. Przez cały tydzień trwały testy wydajnościowe nowego centrum. Zostały one zrealizowane przez firmę Nixen oraz naukowców z Politechniki Warszawskiej.

Warszawskie data center to kolejne po Petersburgu, Tallinie i Moskwie centrum firmy Linxdatacenter. Firma przeprowadziła w tym tygodniu wszechstronne testy wydajnościowe nowego centrum. Polegały one na przetestowaniu całej infrastruktury technicznej serwerowni, w tym na testach zasilania wraz z UPS-ami i bateriami, próbach przeciążeniowych systemu, badaniach kamerami termowizyjnymi. Centrum zajmuje powierzchnię 1 400 m kw. i dysponuje mocą zasilania 2,5 MW. Ma poziom jakości Tier III w czterostopniowej skali niezależnego Uptime Institute. Warszawskie data center świadczy usługi takie jak kolokacja, hosting zarządzany, serwery dedykowane i wirtualne, usługi przechowywania danych, centrum Disaster Recovery, bezpośredni dostęp do Internetu, IP Transit, łącza MPLS. Do klientów Linxdatacenter należą m.in. GTS, EXIGEN services, Yota, Foto Strana, CSC Telecom, IBM i ESTONIA AIR.

Zobacz również:

  • DRC - czym jest i kto powinien się nim zainteresować?
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200