LinuxWorld w San Francisco

Dzisiaj (8 sierpnia) rozpoczynają się w San Francisco (Kalifornia) targi LinuxWorld, które potrwają cztery dni. Niewątpliwą ciekawostką targów jest to, że gospodarzem jednej z sesji (Managing Linux in a Mixed Environment) będzie Microsoft.

Wykład na temat zarządzania systemami linuksowymi w mieszanych (heterogenicznych) środowiskach wygłosi Bill Hilf, stojący w Microsofcie na czele działu Platform Technology Strategy. W zgodnej opinii obserwatorów świadczy to o tym, że Linux umacnia swoją pozycję i zasługuje na to, aby nazwać go produktem klasy "enterprise".

Jak podaje Forrester Research, Linux zajmuje obecnie w dużych systemach obliczeniowych i centrach danych trzecie miejsce. Dwa pierwsze należą do oprogramowania Windows Server 2000/2003 i z/OS (IBM). Przeprowadzona trzy miesiące temu przez tę samą firmę ankieta wykazała, że Linux jest stosowany obecnie prawie w 50% centrach danych.

Zobacz również:

  • Targi IFA powracają - odbędą się stacjonarnie we wrześniu

Z zapowiadanych nowości warto wspomnieć o jednej. Novell zaprezentuje podczas targów wersję beta systemu SuSE Linux 10.0. Firma zamierza też ogłosić, że będzie udostępniać użytkownikom i programistom otwartą wersję swojego oprogramowania SuSE Linux, co przewiduje projekt OpenSuSE.

IDG World Expo (organizator konferencji; siostrzana firma Network World), twierdzi, że w tegorocznej edycji targów weźmie udział 11 tys. osób (wiosenne targi LinuxWorld w Bostonie odwiedziło 8300 osób), a swoje produkty zaprezentuje 200 firm. Witryna targów znajduje się pod tym adresem.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200