LinuxWorld: HP przedstawia nowe serwery

Na trwających targach LinuxWorld, Hewlett-Packard zaprezentuje nowe serwery dedykowane dla Linuksa - cc2300 oraz cc3300. Według przedstawicieli HP, serwery przeznaczone będą szczególnie dla branży telekomunikacyjnej jako alternatywa dla serwerów opartych na Uniksie.

HP przedstawi dwie maszyny wykorzystujące Linuksa, które mają za zadanie wspomóc klientów telekomunikacyjnych w zarządzaniu sieciami bezprzewodowymi lub sieciami VoIP.

Oba serwery opracowano z wykorzystaniem standardu NEBS (Network Equipment Building Standard), który zapewnia kompatybilność sprzętu ze środowiskiem elektrycznym w branży telekomunikacyjnej. Standard NEBS gwarantuje ponadto prostotę instalacji sprzętu, jego tanią eksploatację i odporność na bardzo skrajne warunki klimatyczne.

Zobacz również:

  • Targi IFA powracają - odbędą się stacjonarnie we wrześniu

Serwer cc2300 o wysokości 1U wyposażony jest w dwa procesory Pentium III o zegarze 1,26 GHz, 6G pamięci RAM, dwa złącza PCI oraz opcjonalny zasilacz awaryjny.

Model cc3300 o wysokości 2U zawiera te same komponenty co serwer cc2300. Dodatkowo wyposażony jest w dwa zasilacze awaryjne i sześć slotów PCI. Nowe serwery HP wykorzystują 32-bitowe procesory Intela i wersję Red Hat Linux 7.1.

Obie maszyny poszerzą ofertę handlową Hewlett-Packard od 1 lutego br. Serwery linuxowe HP są w użyciu przez m.in. hiszpańską Telefonicę i fińską Nokię. Korporacja Hewlett-Packard nie ujawniła jeszcze cen na nowe serwery, ale obejmie je model cenowy Pay-per-Use, który dotychczas stosowany był jedynie dla maszyn uniksowych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200