LinuxWorld 2004

- Ten rok należy do Linuksa - powiedział szef Novella Jack Messman otwierając targi LinuxWorld w Nowym Jorku. Zgromadzeni wystawcy jak co roku prezentowali nowe produkty, deklarowali wsparcie dla open source, zawiązywali sojusze. Wszystko dla korporacyjnych użytkowników "platformy z przyszłością", platformy Linux.

LinuxWorld 2004

Jack Messman, szef firmy Novell

Podczas nowojorskiej konferencji Novell ogłosił przystąpienie do Eclipse - grupy rozwijającej platformę narzędziową Java w modelu open source. W przyszłym miesiącu nastąpi restrukturyzacja konsorcjum i ograniczenie dominującej pozycji IBM, który był największym donatorem tej organizacji. Novell w przyszłym miesiącu wprowadzi do beta testów aplikację do pracy grupowej GroupWise 6.5 kompatybilnej z dystrybucjami od SuSE oraz Red Hata. Spółka zapowiedziała także odświeżenie pakietu narzędzi do budowy aplikacji webowych Extend

Konkurs piękności

Ciekawie zapowiada się pojedynek do jakiego stanęli dwaj arcyrywale IBM oraz Microsoft. Big Blue ogłosił projekt migracji ze środowiska Windows NT do Linuksa, sprytnie wykorzystując fakt, że Microsoft będzie wspierał ten produkt wyłącznie do końca br. Program będzie dostępny dla handlowych partnerów koncernu, który zapewni także developerom odpowiednie narzędzia oraz szkolenia. Inny projekt o nazwie Move2Lotus oferuje przejście z Microsoft Exchange do pakietu Domino pod Linuksem.

Zobacz również:

  • SUSE ma pierwszego partnera Platinum w Polsce
  • Ta linuksowa dystrybucja została uznana za „cyfrowe dobro publiczne”

Microsoft, który niedawno darował dłuższe życie starszym wersjom Windows, na wyzwanie IBM-a odpowiada pakietem Windows Services for Unix w wersji 3.5 za darmo. Dzięki niemu użytkownicy mogą pozostać przy rozwiązaniach uniksowych, tam gdzie tego potrzebują, pracując jednocześnie w środowisku Windows.

Jest bezpieczniej

LinuxWorld 2004
Podczas nowojorskiej wystawy SuSE i IBM poinformowały o otrzymaniu certyfikatu bezpieczeństwa CAPP/EAL3+. Świadectwo uzyskał system Enterprise Server 8 z Service Pack 3 implementowany na serwerach IBM. W połowie roku będą się starać o kolejny poziom - CAPP/EAL4+. Certyfikaty potwierdzają zgodność z wymogami bezpieczeństwa określonymi przez dyrektywy Unii Europejskiej i administrację Stanów Zjednoczonych. IBM przedstawił także najnowszą wersję bazy DB2 Universal Database, o kodowej nazwie Stinger. Opracowana z myślą o linuksowych klastrach, wykorzystuje możliwości najnowszej wersji jądra 2.6 (m.in. wsparcie dla serwerów z 64-bitowymi procesorami PowerPC).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200