Linux na procesor Alpha

Firma Red Hat udostępniła dystrybucję Linuxa Red Hat Alpha Linux Deluxe dla systemów opartych na procesorach Alpha Compaq.

Firma Red Hat udostępniła dystrybucję Linuxa Red Hat Alpha Linux Deluxe dla systemów opartych na procesorach Alpha Compaq. Nowy system operacyjny będzie preinstalowany na serwerach Compaq ES i DS AlphaSeries i Compaq AlphaStation.

Alpha Deluxe, oparty na Red Hat Linx 7.0, zawiera wiele modułów programowych dostosowanych do wykorzystania pełnej mocy 64-bitowych czipów Alpha i tym różni się od Red Hat Linux 7.0 na platformę Intela.

Alpha Deluxe jest dostarczany na dwóch krążkach CD zawierających ponad 800 indywidualnych programów dla systemu operacyjnego. Cena dystrybucji to 79,95 USD. Można ją sprowadzić ze strony webowej Red Hat lub zakupić w punktach sprzedaży. W cenie zawarta jest 90-dniowa obsługa techniczna za pośrednictwem weba i 30-dniowa telefoniczna.

Compaq już wcześniej oferował Linuxa na różnego rodzaju urządzeniach - handheldach, desktopach i serwerach. Na początku listopada Compaq zaczął dołączać Red Hat Linux 7.0 do serwerów ProLiant DL360 i ML330. Wydanie 7 Red Hat Linux pojawiło się we wrześniu 2000 r.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200