Linuksowy konkurent Exchange'a w Polsce

Polskim dystrybutorem linuksowych rozwiązań firmy Scalix została spółka Amazis.net. Podpisana niedawno umowa obejmuje promocję, sprzedaż, wsparcie oraz usługi techniczne dla polskich użytkowników rozwiązań Scalix.

Założona w 2002 roku spółka jest producentem platform komunikacyjnych wykorzystujących serwery linuksowe w obszarze obsługi poczty elektronicznej, kalendarza oraz wymiany informacji. Jak informuje producent, Scalix zapewnia obsługę programów z rodziny Microsoft Outlook, a także Novell Evolution. Umożliwia także dostęp do systemu Web Access z przeglądarek IE, Firefox i Mozilla, a także dostęp za pośrednictwem najpopularniejszych klientów POP i IMAP oraz dostęp z urządzeń bezprzewodowy mobilnych.

Na liście użytkowników firmy znajduje się ponad 400 komercyjnych klientów. Jak informowaliśmy wcześniej, firma w 2003 roku nabyła licencję na oprogramowanie Hewlett-Packard OpenMail, z którego rozwoju HP zrezygnowało. Scalix podaje, że jego serwery obsługują ponad milion skrzynek pocztowych.

Produkty Scalix to konkurencja m.in. dla Microsoft Exchange, którego wersja 2007 powinna pojawić się na rynku jeszcze w tym roku. Podczas LinuxWorld Conference & Expo 2006 spółka zaprezentowała Pakiet Scalix v.11 poszerzony m.in. o funkcje indeksowania poczty elektronicznej w czasie rzeczywistym oraz mechanizm umożliwiający administratorom przydzielanie uprawnień dostępu do ich skrzynek pocztowych i kalendarzy.

Polski dystrybutor rozwiązań Scalix - Amazis.net jako przedstawiciel firmy Mandriva, lokalizuje produkty z rodziny Mandriva Linux.


TOP 200