Linuksowe zarządzanie NAS

Veritas Software udostępniła oprogramowanie do klastrowania i zarządzania siecią pamięci masowej (NAS) dla systemu Linux.

Firma zapowiedziała też inicjatywy mające na celu wprowadzenie na rynek rozwiązań opartych na systemie Linux we współpracy z kluczowymi producentami sprzętu, takimi jak: Dell, HP, IBM, Intel i Red Hat.

Veritas Cluster Server zapewnia zwiększoną dostępność aplikacji i obciążalność środowisk oprogramowania biznesowego, pracujących na platformie operacyjnej Linux. Natomiast Veritas ServPoint NAS przekształca standardowe urządzenia w serwery plików NAS, upraszczając zarządzanie pamięcią masową i redukując łączny koszt systemu.

Zobacz również:

  • Rosyjskie firmy szukają ratunku, przechodząc gremialnie na narzędzia bazujące na otwartym kodzie
  • Jest kolejna wersja jądra systemu Linux

Nowe produkty, w połączeniu z istniejącym oprogramowaniem Veritas do wirtualizacji pamięci masowej i ochrony danych w systemie Linux – Veritas Foundation Suite oraz Veritas NetBackup – tworzą zestaw oprogramowania do zarządzania pamięcią masową dostępny dla systemu Linux. Produkty te są wspomagane w systemie operacyjnym Red Hat Advanced Server.

Veritas Software pracuje też nad włączeniem opartego na systemie Linux oprogramowania do zarządzania pamięcią masową do platform sieciowych nowej generacji za pośrednictwem programu Veritas Powered.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200