Linksys zniknie z rynku

Marka znanego producenta sprzętu sieciowego - Linksys - należąca od 2003 roku do innego sieciowego giganta, Cisco, zniknie za jakiś czas z rynku. Informację tę podał na spotkaniu z europejską prasą John Chambers, CEO firmy Cisco.

Marka Linksys zostanie zastąpiona przez nowy, zmieniony znak firmowy Cisco. Krok ten jest następstwem kwietniowej decyzji firmy o ułatwieniu sprzedawcom sprzętu firmowanego przez Linksys dołączania do swojej oferty także marki Cisco i odwrotnie. Firma już przygotowała się do tej operacji, tworząc nowy oddział dedykowany dla rynku konsumenckiego (SMB market), kierowany przez Ricka Morana, wcześniejszego szefa marketingu w kilku działach firmy. Co to oznacza dla klientów, jeszcze nie wiadomo - czas pokaże.

Jak stwierdził John Chambers, jedynym powodem, dla którego przejęta przez giganta marka pozostawała tak długo na rynku była jej duża rozpoznawalność w Stanach Zjednoczonych, gdzie Linksys był dużo bardziej znany wśród klientów niż jego "duży brat".

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200